‘Viniyoga™ asana, pranayama, meditasyon, mantra ve ritüellerden yararlanarak yoga uygulaması geliştirmek için bir yöntem. Kendi potansiyelimizi en iyi şekilde kullanmayı önerir.’
 Gary Kraftsow

Yoga benim için bir farkındalık çalışması. Bunun için nefes en önemli araç. Nefes ve hareket birleştikçe bedende alan açılıyor. Nefes ve zihin rahatlamaya başlıyor.
Zaman içinde çok güçlü bir pozu mükemmel şekilde yapmanın yogada ilerlemek anlamına gelmediğini kavradım. Nefesinle kalıp sınırlarını bildiğin sürece pozu kendi bedenine adapte edebiliyorsun. İşte Viniyoga™ her bedenin birbirinden farklı olduğunu ve farklı ihtiyaçları olduğunu kabul ederek başlıyor.

Neden Viniyoga™?
T. Krishnamacharya ve T.K.V. Desikachar gibi köklü ve güçlü bir yoga geleneğine dayanır.
Viniyoga™ Sanskrit dilinde farklılaştırmak ve adapte etmek demek. Nefes ve hareket iç içe geçtikçe ihtiyacımıza uygun adaptasyonlarla birlikte bedeni keşfetme süreci başlıyor. Bedeni keşfettikçe kendi yogamızla tanışıyoruz. Bu sayede beden ve zihin dönüşmeye başlıyor.

Viniyoga™
Nefes hareketi başlatır
Kas gevşet sayesinde kasılı kaslar rahatlayıp zayıf kaslar güçlenir
Asana adaptasyonu sayesinde bedenin farklı ihtiyaçlarına ulaşırız
Asana içinde nefes adaptasyonu sayesinde hem fiziksel hem de enerji bedenini etkileriz

www.viniyoga.com

‘Viniyoga™ is a comprehensive and authentic transmission of the teachings of yoga including asana, pranayama, bandha, sound, Chanting, meditation, personal ritual and study of texts.’

Viniyoga ™
Breath is the medium for movement in asana. We coordinate the movement with the breath.
Repetitions and stay. Through contract and release weak muscles start to strengthen and chronically contracted muscles start to relax.
Function over form is adaptation of asana to suit the needs of each individual.
Breath adaptation in asana we influence not only structural body but energetic body as well.

www.viniyoga.com