Yoga terapi

Alt ve üst omurgaya esneklik getirmek ve güçlendirmek için Viniyoga™ akışlarının adaptasyonu. Nefesle yapılan yumuşak akışlar, tekrarlar ve bazen pozda birkaç nefes kalarak kasılı kasların gevşemesi ve zayıf kasların güçlenmesiyle bu bölgelere olan sirkülasyonun artması.
Bu sayede beden hareket ve esnekliğini geri kazanır, duruş iyileşir, iskelet sistemi yeniden hizalanır ve sinir-kas sistemi mevcut hareket kalıplarının farkına vararak daha fonksiyonel hareket kalıplarını öğrenir. Yani yaşam kalitesi iyileşir. Bel ve boyun fıtıkları, siyatik, dizlerdeki problemler, kifoz, bel-boyun düzleşmesi, aşırı lordoz, skolyoz, omuzlardaki hareket kısıtlamaları, el bileklerindeki hassasiyet bu pratiğin konuları arasında.

Bütünsel somatik yoga

Beden kanallarla ve ağlarla birbirine bağlı bir bütün. Ağ esnekse kan ve lenf akışı rahat olduğu için hareketler akışkandır. Ancak duruş bozukluğu veya duygusal stres nedeniyle ağ katılaşmışsa kan akışı ve lenf dolaşımı kısıtlanır, sinirler rahatsız olur. Katılaşma aynı hat boyunca bedenin en uzak noktasına kadar yayılır. Beden canlılığını yitirir ve daha çabuk yorulmaya başlar. Ayaklar esnekliğini kaybeder, bacaklar şişer, kalçaların katılaşmasıyla nedeni belirsiz bel ve sırt ağrıları ortaya çıkar ayrıca çene, boyun kasılır. 

Farklı beden pozisyonlarında kasları kasıp gevşeterek kayma, yuvarlanma, çevrilme ve dairesel serbest akışkan hareketlerle prana akışını rahatlatacağız. Tamamen farkında olarak yapılan yumuşak ve minik hareketler her pratikte bedende yeni yeni keşiflere yol açacak.

 
Pazartesi
Salı19.00 – 20.00

Online Yoga Terapi

20.30 – 21.30

Online Bütünsel Somatik Yoga

Çarşamba
Perşembe19.00 – 20.00

Online Yoga Terapi

Cuma
Cumartesi
Pazar19.00 – 20.00

Online Yoga Terapi

Group Classes

Yoga Therapy

Open to all levels. No previous yoga experience is needed.
Adaptation of Viniyoga™ poses to improve circulation, and to increase range of motion of the entire body. Some classes will focus on specific body parts such as lower spine (low back, sacrum and hips) and upper spine (upper back, neck and shoulders) while emphasizing the healing quality of the breath.

Luminous Breath (Breath adaptation in asana)

Open to all levels. No previous yoga experience is needed.
Adaptation of breath in Viniyoga™ poses to increase the structural benefits of the pose, and as well as to influence energetic effects. Breath adaptation in asana and pranayama practice help to improve immune system, release emotional fluctuations, and balance the nervous system.