Kendine Özen Atölyeleri

Sizlere Kasım ayında 3 farklı atölye çalışması sunacağım. Hepsi zoom üzerinden canlı-online olacak.

11 Kasım Cuma, 20.30-22.00

Kalbin Yüklerinden Özgürleşme

Bazen hüzün, keder, acı kalbi ağırlaştırır ve zamanla kalbin ışığını söndürmeye başlar. Kalp yüklerini bıraktıkça ışığı tekrar canlanır ve yayılmaya devam eder.

Bu çalışmada, önce çeşitli asanalarla beli, sırtı ve omuzları rahatlatıp bedene, göğüs kafesinin açıklığını yeniden hatırlatacağız. Kalp merkezinin ışığı; asana, nefes çalışması, rehberli meditasyon, çeşitli mudra ve mantralarla tekrar parlamaya başlayacak.

18 Kasım Cuma, 20.30-22.00

Yoga Nidra ile Derin Gevşeme

Yoga nidra ya da yogik uyku, sırt üstü uzanarak yapılan bir meditasyondur. Bedendeki fiziksel, zihinsel ve duygusal gerginliklerin çözülmesine destek olur. Beden tam bir dinlenme halindeyken, uyanıklık ile uyku arasındaki çizgide bilinçli uykunun deneyimlendiği meditatif bir uygulamadır. Bir saatlik yoga nidra dört saatlik gece uykusu kadar dinlendiricidir.

25 Kasım Cuma, 20.30-22.00

Yoga Nidra ile Sankalpa Belirleme

‘’Gözlerindeki ışığı canlandırmak ve yaşam coşkunu arttırmak için kalbinin en derinindeki niyeti ortaya çıkarmaya hazır mısın?’’ 

Yoga nidra ya da yoga uykusu, sırt üstü rahat bir pozisyonda bedenin en derinden gevşemesine izin vererek fiziksel, zihinsel ve duygusal gerginliklerin çözülmesinde yardımcı olur. 

Bu çalışmada, derin gevşeme esnasında iç sesimizi duymaya yani kalple bağlantıya geçmeye  başlayacağız. Yaşam amacımıza doğru ilerlerken, gelecek altı ay veya bir yıllık dönemde bize yol gösterecek; en derindeki arzumuzu, niyetimizi ortaya çıkarmaya yardımcı olacak sankalpa belirleyeceğiz.