Yoga Nidra ile Sankalpa Belirleme

Yoga Nidra ile Sankalpa Belirleme

11 Aralık 2021, 18.00 – 19.30

‘’Gözlerindeki ışığı canlandırmak ve yaşam coşkunu arttırmak için kalbinin en derinindeki niyeti ortaya çıkarmaya hazır mısın?’’ 

Yoga nidra ya da yoga uykusu, sırt üstü rahat bir pozisyonda bedenin en derinden gevşemesine izin vererek fiziksel, zihinsel ve duygusal gerginliklerin çözülmesinde yardımcı olur. 

Bu çalışmada, derin gevşeme esnasında iç sesimizi duymaya yani kalple bağlantıya geçmeye  başlayacağız. Yaşam amacımıza doğru ilerlerken, gelecek altı ay veya bir yıllık dönemde bize yol gösterecek; en derindeki arzumuzu, niyetimizi ortaya çıkarmaya yardımcı olacak sankalpa belirleyeceğiz.

Çalışma akışı

Beli, sırtı ve kalçaları rahatlatan birkaç asanadan sonra zihnin odaklanmasını destekleyecek nefes çalışmasıyla devam edeceğiz. Yararlanacağımız farklı mudralar zihinden çıkıp kalple bağlantıya geçmenizi kolaylaştıracak. Sonrasında en rahat pozisyonda yere veya kanepeye sırt üstü uzanarak yoga nidra ile sankalpa belirleme çalışmasına geçeceğiz. Bu aşamada sadece benim yönlendirmelerimi dinleyeceksiniz.   

Çalışma sonrasında yaşadığınız deneyimlerle başbaşa kalabilmeniz için ben aradan çekileceğim ve siz istediğiniz zaman kalkıp oturumu kapatacaksınız.

Sankalpa belirlemenin faydası

Sankalpa, bir dilek veya istek değil; aksine zaten var olan ve bizim ortaya çıkarmamızı bekleyen kalbin en derinindeki bir arzu, bir niyettir. Sankalpa, yaşam amacımıza doğru ilerlerken gideceğimiz yolu belirler. Yol haritamız ortaya çıktıkça zihin berraklaşır ve önceliklerimiz netleşir. 

Kimler katılabilir? 

Yoga tecrübesi olsun olmasın herkese uygun bir çalışma.

Çalışmaya katılmadan önce öneriler 

Dolu bir mideyle olmayın. 

Gevşemeyle birlikte beden ısısı hızla azalacağı için yanınızda battaniye ve çorap olsun. 

Gözlerinizi kapatmak için yanınızda göz yastığı veya eşarp bulundurun.