Hangisi? Online mı? Yüz yüze mi?

Gülriz Gökçen

Önce şüphelerim vardı; ama sonrasında, kendi evinden katılmanın rahatlığı, işten sonra hemen ekranı açıp  katılabilmek, ekranı kapatıp hayata devam edebilmek, yollarda, stüdyolarda, otellerde koşturmamak çok iyi geldi. Banu, dikkatli bir biçimde herbirimizi takip edebildi. Enerjimizin  iniş çıkışlarını, sorumuz olup olmadığını  daha bile iyi gözlemleyebildi. Ben, online programda bir eksik hissetmediğim gibi çok daha az stresli oldum. Online programların her daim olmasını istiyorum.

Dilek Rodoplu

Stüdyo ortamındaki samimiyeti ekranlarda da yakalayabildiğimiz  çok verimli bir programdı. Özellikle yollarda vakit kaybetmeden ister evden ister tatilden katılabildiğim ve pandemi nedeniyle kendimi güven içinde hissettiğim bir programdı.

Banu Hocamın tecrübesiyle zamanımızı en verimli şekilde kullandık.

Fatma Özdemir

Online program ile ilgili benimde kafam da soru işareti vardı uygulama için özellikle nasıl olur uzaktan Banu hoca verdiği detaylar ve uzaktan da olsa gözlemleri ile gerçekten çok iyiydi daha önce bu programlara katılmak için başka şehirlere gitmek zorunda kalıyordum ev ortamında koşuşturma olmadan çok rahat ve çok kaliteli bir süreç yaşadığım için çok memnunum.

Zeliha Yıldız

Bu programa başlarken online olması içime sinmiyordu. Bu sebeple belki kaydımı son güne erteledim. Başladıktan sonra  ne kadar doğru karar vermiş olduğumu anladım. 

Programın online olmasının öngöremediğim faydalarını deneyimledim. Kendi yaşam alanımda olmak çok konforluydu öncelikle.

Trafikte kaybedilen zaman yok. Dışarılarda ekstra zaman kaybetmemek çok iyi geldi.

Ve uygulamalarda Banu Hocam bizi atölyede çalıştığımız gibi dikkatlice gözlemledi, uygun şekillerde yönlendirdi. Her birimizi tek tek dinledi, sorularımızı yanıtladı. 

Arkadaşlarımla  mental ve duygusal olarak da yakınlaşabildik birbirimize, ekran engel olamadı 🙂

Ve dikkati dağınık biri olarak herkesi aynı anda karşımda, aynı düzlemde yani ekranda görebilmek çok rahatlatıcıydı. Fiziksel ortamda insanları takip edebilmek bazen zor gelir bana .

İyi ki katılmışım.

Yıldız Ebru Öktensoy

Pandemi öncesinde programın açılacağını görmüştüm. Katılmak istiyordum ancak Ankara’da yaşadığım için yolculuk,  konaklama  gibi konular düşündürüyordu. Bu süreçte ise tüm bu ek düşüncelerden kurtulmuş oldum. Program evime geldi. Banu hocamızın tecrübesi sayesinde, herbirimizin takip edildiği  verimli,  akıcı, bilgilendirici, tüm sorularınızın cevap bulduğu keyifli bir program oldu.  Ekran arkasında da olsak bir olabildiğimizi gördüm.  Banu hocama çok teşekkür ediyorum.  Bir sonrakini heyecanla  bekliyorum. 

Arzu Tansal

İlk katıldığım program online oldu 🙂

Banu hocam hiç kopmamıza, anlamadan geçmemize ve de uyuklamamıza izin vermeden, olağanüstü bir enerji ile programı yürüttü. Kendisine şükranlarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Bize sadece tekrarlayıp, tembellikten kaçınmak düşüyor:))) Yeni programlara şimdiden kaydoldum, heyecanla bekliyorum

Emel Gökçen Çelik

Ev ortamındaki program tüm enerjimi, dikkatimi programa vermemi sağladı. Böylece nerdeyse hiçbir bilgiyi kaçırmadım diyebilirim. Banu hocamız çok yetkin, bilgili, konusuna hakim olduğu için ve çok da iyi bir gözlemci olduğu için online sınıfı en az yüz yüze programlardaki gibi interaktif şekilde yönetti. Tek tek herkesle ilgilendi, tarif etti, düzeltti, anlattı. Zaten teknolojininin olanakları da artık online programlarda bile sınıf içi etkileşimleri kolaylaştırıyor. Grup çalışmaları, tartışmalar çok zenginleştiriyor ve buradaki gibi müthiş etkileşimli olabiliyor.

Meltem Kutlar

Daha önce Banu hocanın yüz yüze programına katılmıştım. İkisini karşılaştıracak olursam ikisi de bilgi dolu pratik dolu hepimizi geliştiren, ufkumuzu açan, donanımlarımızı arttıran, hem kendimize, hem yakınlarımıza, hem tüm ihtiyacı olanlara sunabileceğimiz hediye oldu.

Online programda ev gibi güvenli bir mekandasınız, zaman kazancınız çok, dünyanın her yerinden katılabiliyorsunuz, uzakta da olsanız yüz yüze olduğundan daha yakınsınız, birbirinizin enerjisini hissediyorsunuz. 

Birbirine fiziksel dokunabilmek dışında hiç bir eksiği yok fazlası var bu uygulamanın. 

Zamanınız, isteğiniz varsa kendinize verebileceğiniz en anlamlı armağan olduğunu düşünüyorum.