Banu Çadırcı ile Yoga Terapi Uzmanlık Programı 50 saat

Cihangir Yoga’nın en önemli uzmanlaşma programlarından Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi şimdi Ankara’da!

Türkiye’de Yoga Terapi’nin öncülüğünü yapmış deneyimli uzman Banu Çadırcı liderliğindeki bu çalışma iki haftasonundan oluşuyor.

Hali hazırda yoga uzmanlığı olanlar bu programda yoga terapi uygulamasının ardındaki methodolojiyi öğrenecek, güçlü ve güvenli yoga terapi akışları oluşturabileceklerdir.

Yoga uzmanlığı olmayanlar da yoga pratiklerini derinleştirmek için katılabilirler.

Tarihler:
29 – 30 Haziran ve 1 Temmuz Cuma-Pazar, 10.00-18.00
13-14-15 Temmuz, Cuma-Pazar, 10.00-18.00

Lokasyon: Cihangir Yoga, Ankara
Ücret: 2250 TL (1950 TL 5 Haziran’a kadar)

Detaylı bilgi için info@cihangiryoga.com adresine email atabilir veya +90 532 471 9030 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Program Detayları:
Zihin, beden ve nefes iç içe geçmiş ve bir bütündür. Bunların herhangi birindeki tıkanıklık (klesa) diğerini etkiler. Klesa azalır veya ortadan kalkarsa sistem yeniden dengeye gelir. Bedende açılan alanla birlikte sukha (rahat alan) artar ve Prana (yaşam enerjisi) daha rahat akar. İşte Yoga Terapi buna odaklanır. Yoga Terapi batı tıbbını öne çıkarıp destekler.

“Yoga Terapi Patanjali yoga geleneği ve Ayurveda sistemine dayanır. Kişinin her seviyede bu tıkanıkları azaltarak dengeye gelmesi, yaşam gücünün artması için yoga teknik ve uygulamalarının adaptasyonu ve uygulanmasıdır.” Amerikan Viniyoga™ Enstitüsü – Gary Kraftsow

Krishnamacharya ile 19 yaşında çalışmaya başlamış dünyadaki en yetkin yoga terapistlerinden biri olan sevgili hocam Gary Kraftsow yoga terapide kullanılan araçları alet çantasındaki araçlara benzetir. Bu araçlar asana, nefes veya asana adaptasyonu olabilir.

Bütün bu kavramlar ve yoga anlayışı Krishnamacharya ve Desikachar’a dayanır. Herkese uygun olan bu yoga tarzını 50 saatlik kapsamlı uzmanlaşma programıyla ilk ağızdan dinleyin.

Programının Ana Hedefi
Bu programın ana hedefi yogaya bakış açınızı değiştirerek uygulamanızı derinleştirip güvenli yoga pratiği uygulayan ve uygulatan donanımlı uzmanlar yetiştirmek.

Programın İçeriği:
Yoga Anatomisi
Alt beden için yoga terapi ve uygulamaları: bel, siyatik, dizler, ayaklar
Üst beden için yoga terapi ve uygulamaları: üst sırt, boyun, omuzlar ve skolyoz

Her ana başlık için yoga uzmanının bilmesi gereken kadar anatomi bilgisi aktarıp o bölgede karşılaşılan kas-iskelet sistemi durumuna ve mekanik problemlere bakacağız. Her teori bölümünün sonunda pratik uygulama olacak.

Adaptasyon Kavramı ve Serileme Prensipleri:
Adaptasyon Viniyoga™ uygulamasının odak noktası. Bu sayede alt ve üst omurgaya ulaşıp pozdan fayda almaya başlıyoruz.
Serileme prensiplerinden bahsedeceğim. Temalı yoga pratiği ve hedef poza yönelik serileme prensibine dayalı uygulamalar olacak.

Yoga Pratiği Prensipleri ve Bildiklerini Aktarabilme:
Asana bilgisi, adaptasyon kavramı, ellerle yönlendirme ve dokunma, yoga pratiğinin temel öğeleri, asana anlatma aşamaları ve yoga pratiğinin temelleri. Uzmanlaşma Programına katılan herkes verilen temaya uygun pratik yaptıracak.

Vijnana Darsana (Gözlem Sanatı):
Hem kendi bedeninizi hem de eşli çalışmalarda farklı bedenleri gözlemleme şansınız olacak. Bu sayede hem kendi uygulamanızı daha ileriye taşıyacaksınız hem de yoga pratiklerinizde kullandığınız dili gözden geçireceksiniz.

Vaka Çalışmaları
İşlenen konuya uygun olarak katılanlarla veya dışarıdan gelen kişilerle vaka çalışmaları yapılacaktır. Bu çalışmalar hem gözlem hem de soru sorarak anlama ve o kişiye uygun çözüm üretme yeteneklerini geliştirecek.

Kimler Katılabilir?
200 saatlik Temel Yoga Uzmanlığı olup Yoga Terapi alanında ilerlemek isteyenlere açık. Yoga pratiğini geliştirmek isteyenler de katılabilir.

Katılım Belgesi
Uzmanlaşma Programı sonunda Türkiye’deki ilk IAYT – Uluslararası Yoga Terapistleri Derneği’nin Onayladığı Yoga Terapist Sertifikasına sahip Banu Çadırcı’dan 50 saatlik Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Uzmanlaşma Programı Katılım Belgesi alacaksınız.

Katılım Belgesi almaya hak kazanmak için programın tümüne katılmanız ve tüm buluşmalara gelerek ödev ve okumaları tamamlamış olmanız gerekir.

Yoga Terapi stüdyo yoga pratiklerine katılım
5 Yoga Terapi pratiğine ücretsiz katılabilirsiniz.

Banu Çadırcı E-RYT 500, C-IAYT, YACEP® Kimdir?
www.banucadirci.com

2006 yılından beri tam zamanlı yoga uzmanlığı yapıyor. 2010 yılından beri Gary Kraftsow ile çalışıyor. Banu halen Yoga Terapi konusunda çalışan ve uzmanlaşma programı düzenleyen pek çok uzmana ilham kaynağı oldu.

Gary Kraftsow ile 500 saatlik Viniyoga™ Yoga Terapist Programını 2015 yılında, 500 saatlik Viniyoga™ Uzmanlaşma Programını 2013 yılında ve yine Krishnamacharya ekolünden gelen Leslie Kaminoff ile Yoga Anatomisi Programını (http://yogaanatomy.net/course/) 2012 yılında tamamladı.

Detaylı bilgi için Banu’ya banucadirci@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.


Categories: Uncategorized