Menopozun Bilgeliğini Yoga ile Karşılamak – Banu Çadırcı ile Yoga Terapi ve Işıltılı Nefes

Tarih: 25 Aralık Pazar
Saat: 10.00-13.00
Ücret: 120 TL + KDV

Kadın bedeninde yaşamak doğası itibariyle kendine hastır. Kadınlar yaşamları boyunca genç kızlık, kadınlık, hamilelik, annelik, aylık menstruasyon döngüsü ve menopoz dönemlerinden geçerler. Geçtikçe değişir ve dönüşürler. Her değişimin getirdiği farklı ihtiyaç ve beklentiler vardır.

Peri-Menopoz ve Menopoz dönemleri kadınlığın olgunluğa eriştiği, kazanılan bilgeliğin şükranla karşılanacağı ve şefkatle kabul edileceği dönemler iken maalesef yeterince önem verilmeden, farkındalıkla deneyimlenmeden, gelişi güzel mecbur olunan bir süreçmişçesine yaşanıyor şu anki kültürümüzde. Dolayısıyla adaptasyon dönemindeki zorlayıcı deneyimleri hafifletmenin yolları mevcut iken bu bilgilerin peşine düşüp araştırmak dahi gelmiyor kimsenin aklına.

İnanna Kadın Farkındalık Merkezi olarak, değişim içinden geçen her yaştan kadına, ihtiyaç duyduğu desteği vererek bu doğal geçişleri farkındalıkla yaşamasına yardımcı olmak üzere yola çıktık. 25 Aralık’ta düzenleyeceğimiz “Banu Çadırcı ile Peri-Menopoz ve Menopoz Döneminde Yoga” workshopuyla sizlere farklı bir bakış açısını denemeniz için alan açmak istiyoruz.

Eğitimin içeriğini Yoga Eğitmeni Banu Çadırcı’dan dinleyelim:

Menopoz yaşamın içinde ve doğal bir süreç. Yoga bir farkındalık çalışması olduğu için en çok ihtiyaç duyduğumuz bu geçiş, değişim döneminde kendi bedenimizi hissetmemize yardım eder.

Bu workshop, peri-menopoz ve menopoz dönemlerini rahat geçirmek için asana, nefes, meditasyon, mantra, mudra, imgeleme ve gevşeme teknikleri içeren bütünsel yoga uygulamasıdır.

Çalışma 2 bölümdür. İlk bölümde yapılan pratik sonrasında evde yoga uygulamasına hazırlık bölümünde Banu her katılımcının ihtiyacına yönelik yoga uygulaması hazırlayacaktır.

Çalışmanın hedefleri:

  • Pelvis bölgesine olan sirkülasyonu arttırmak
  • Sıcak basmasını rahatlatmak
  • Anksiyete ve duygusal dalgalanmaları yatıştırmak
  • Depresyonla başa çıkmak
  • Yorgunluk ve uyku sorunlarını rahatlatmak
  • Pelvis sağlığını destekleyerek yoğun kanama gibi yaygın sorunlarla başa çıkmak
  • Düzenli yapıldığında kemik yoğunluğunu da destekleyecek evde yoga uygulamasına hazırlık

!! Workshopa katılım için yoga tecrübesine gerek yoktur.. Her türlü fiziksel kondisyona uygun bir çalışmadır.

!! Yerimiz kısıtlı olduğundan 50 TL ön ödeme ile rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Etkinliğin Düzenleneceği Yer:
İnanna Kadın Farkındalık Merkezi
Ethem Efendi Cad. Erenköy/Kadıköy

Bilgi & Rezervasyon: (0532) 606 20 40
saylan.yilmaz@gmail.com


Categories: Uncategorized