23 Eylül ekinoksu… günlerin kısalmaya başlaması ve uyanma zamanı…

23 Eylül ekinoksla birlikte artık yaz bitip sonbahar başlıyor. Her bitiş yeni bir başlangıç. 21 Eylül Perşembe günkü yeni ayı da sayarsak aslında tam anlamıyla başlangıçlar dönemi.

 

Kendi hayatında neyi başlatmak istiyorsun ve bunu yapabilmek için neleri sonlandıracaksın. Görmezden gelmeye devam edersen onlar orada daha da güçlenip seni beklemeye devam edecekler. ‘Bugünden itibaren yaşamımın daha rahat akması için yaşamımı zorlaştıran kişi ve olayları arkamda bırakacağım..’ İşte benim bu başlangıç dönemi için dileğim… Yazın biriken kirlilikleri atmak için detoks yaptığını düşün.

 

Belki buna uyanma anı diyebilirsin. Farkındalığını şu an ne olup bitiyorsa ona taşıma anı. Yoksa bıraksan rüya hali devam edip gidecek. Üstüne senaryo yazmadan gerçeği olduğu gibi görebilmek.

 

Olayların gidişi buna taşıdı aslında. Ne zamandır hep dileğim şuydu ‘neye ihtiyacım varsa karşıma çıksın’ Haydi ne olduğunu tahmin edin. Çok zor değil. İlk başta süper oldu her şeye çok rahat ulaşmaya başladım ve epey havaya girdim ama sonrasında baktım ki değiştirmem gereken şeyler karşıma çıkmaya başladı. Neyse ki uykum hali bitti. İllüzyondan çıkıp onları açıklıkla görmeye başladım.

 

İşte bunu anlayabilmek için ışığa ihtiyacımız var. Işığın ateşi sayesinde aldığımız bilgileri algılarız. Sindirmek gibi düşünebilirsin. Işık bizi karanlıktan aydınlığa taşır. Bu da bana bir mantrayı hatırlattı. Birebir çevirmedim. Kendi içimdekileri de ekledim.

 

OM ASATO MA SAT GAMAYA

TAMASO MA JYOTİR GAMAYA

 

Beni karışıklık ve cahillikten gerçeğin farkındalığına taşı

Beni karanlıktan aydınlığa taşı, uyanmama yardımcı ol

 

Herkese farkındalığın ışığında muhteşem başlangıçlar