Yoga Anatomisi ve Yoga Terapi Uzmanlaşma Programının Ardından

Ekim 2015’te başlayan 100 saatlik uzmanlaşma programı geçen hafta sonu Kaz Dağları Hızır Kamp’ta yaptığımız inzivayla tamamlandı.

Bir sonraki programa katılmak isterseniz 12 Kasım 2016’da Cihangir Yoga İstinye’de başlıyor

www.cihangiryoga.com/events/banu-cadirci-ile-yoga-terapi-ve-yoga-anatomisi-egitimi-100-saat/

İşte uzmanlaşma programına katılanların görüşleri

Kısacası müthişti ?

Bazen ağır anatomi bilgileri çok esprili öğreten, felsefik çok derin çalışan, yıllardır deneyimi biriktirip paylaşımını seven ve en ufacık detaya özen gösteren Banu hocamız bana tüm yoga hocalık yolculuğuma ve kendi bedenimle olmaya ve yoga yapmaya anlamında çok şey kattı. Her ne kadar farkına varmış olsam da, her beden çok özel ve farklı, yine de genelinde vücudumuzda her şey birbiriyle bağlı ve bedende her kalıbın bir sebebi vardır, kaynakları gözlemliyoruz. Hem evrensel hem özel.

Hayat dolu kadınlardan oluşan eğitim grubumuz da çok uyumlu, verimli ve ilham vericiydi ?

Hızır Kamp’ın özlediğim pırıl pırıl çevre, buz gibi dağ dere, milyonlarca yıldız, lezzetli organik vejetaryen ev ve köy yemekleri ve şeker, samimi ekibi bu inzivanın çerçevesini çok güzel tamamladı ?

Herkese ve özellikle Banu hocamıza içten çok teşekkür ediyorum!

Tanja Völker

ytya1607-02

Bedenimin derinliklerine kulak vermeyi ve duyarlı davranmayı öğrendim; yavaşladım; yoga yaparken bedenimi itip çekmeyi bırakabilmeye başladım. Anatomi bilgimi geliştirdim. Banu Hoca’yla Yoga Terapi eğitiminin yogaya doğru bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Yoga Terapi eğitimi bitti (şimdilik!), öğrendikçe öğrenilecek ne çok bilgi olduğunu keşfediyorsun, sonu yok… Sabrı, ince düşünceliliği, bildiklerini paylaşma heyecanı, dostluğu için Banu Hoca’ma binlerce teşekkür

Nalan Kayrak Erkli

Harika bir eğitim daha bitti. Banu Çadırcı ile Yoga Terapi. Eğitimin adının sadece Yoga Terapi değil Banu Çadırcı ile Yoga Terapi olmasının çook büyük anlamı ve farkı var. Her şey için çok teşekkürler Banu Hocam ve çok sevgili grubumuz

Nilgün Akın

ytya1607-03

Parçalarımızı, çokça dağıttığımız bir hayat tarzında yaşıyoruz. Nefesin akışıyla; bedenimizi, kalbimizi, zihnimizi bir araya ve o ana getirebildiğimiz, kendimize bütün olarak bakabildiğimiz bir yoga öğrendik. Vücuda dayatması olmayan, bedene saygılı, koruyan ve iyileştiren bir yoga çalıştık. Bunların hepsi, yoga matında ve dışında benimle kalacak.

Gülriz Gökçen

Bu eğitime katılmış olmanın önemi bence çok büyük..

Yoganın anlamı birleşme ve bütünlük ise şayet, yoga terapi, herkesi yoga çatısı altında birleştirme özelliğine sahip. Nedir derseniz; genci, yaşlısı, şişmanı, zayıfı, bedeninde problemi olan herkese hitap ediyor yoga terapi. O zaman da işte yoganın birleştirici gücü açığa çıkmış oluyor. Yoganın herkesi kapsayan, herkese şifa veren tarafı. Pratiğinizi yapıyorsanız bedeninizi daha bilinçli olarak korumayı öğreniyorsunuz yoga terapiyle. Eğer hocalık yapıyorsanız, önce yoga terapiyi öğrenmek artık bence çok önemli. Çünkü karşınıza sürekli değişik bedenler çıkıyor ve ders vermenin inceliği de, hangi tür yogayı öğretiyorsanız öğretin, öncelikle olarak güvenli ders vermeyi öğrenebilmek oluyor.

Güzel bir eğitim çemberi, güzel enerjilerle oluştu:)

Her zaman söylediğim tek bir şey var: bu dönem herkesin sinir sistemlerini kontrol altında tutması gereken özel bir dönem ve yoga buna yüzde yüz destek oluyor! Bu sebeple önce kendimize vereceğimiz şifa dalga dalga çevremize yayılıyor ve yayılmaya da devam edecek!

Çok teşekkürler!

Derya Kerkeser

ytya1607-04

Bilgisi ve nezaketiyle bize ışık olan sevgili Banu hocama ve inziva boyunca bana eşlik eden kamptaki tüm güzel ruhlara teşekkür ederim, sayenizde harika bir inziva geçirdim… Hepiniz sevgiyle kalın, Namaste :)))

Aslı Eşbah

Sevgili Banu hayatımızın akışı içinde yolumuza tuttuğun ışık için sonsuz teşekkür; ve siz bu eğitimi paylaştığım güzel yürekler; Namaste…

Berrin Çenberci

ytya1607-05

Aynı okyanusun damlaları da olsak farklı farklı beden ve kişiliklere sahip kişiler olarak Banu hocamızın yoga terapi kursunda buluştuk. Her canlı gibi birbirimize alışmamız kaynaşmamız zaman aldı. Her ayki buluşmamızda canım hocamızın samimiyeti ve güzel kalbi sevecen yaklaşımı ile karşılaştık, konuları anlatırken kendi rahatsızlıklarını dile getirerek ve örneklemeler yaparak ilerledik ve bu bana çok şey kattı. Buluşmalar bittiğinde ve sıra kamp zamanına geldiğinde oturmamış bir çok taş kamp esnasında arkadaşlarımın ders verme esnasında oturdu bende, kampın çok farklı bir enerjisi var, kampta iyice kaynaştık BİR olduk birlik olduk her birimiz birbirinin yüreğine dokunduk aile olduk. Kamp bittiğinde ruhum hala kamp alanında ve güzel 20 eşsiz ruh ile birlikte idi. Böylesine güzel eğitim programı hazırladığı için Banu hocama sonsuz teşekkürü borç bilirim…

Funda Tekin

ytya1607-06

Bu yıl Eğitimini aldığım Yoga Terapi İnzivamızı da güzel anılarla bitirdik..

İstanbul’dan Deniz otobüsüyle Bandırma’ya geçerek, yolda olmazsa olmaz Köy Kahvaltısı yaparak Kaz Dağlarındaki Hızır Kampa ulaştık..

Güzel dostlukların kurulduğu 21 bayan , Yoga yolumuzda bizlere Işık olan yüreği sevgi dolu Hocamızdan çok faydalı bilgiler öğrenirken bir yandan da sevgiyi , birliği, bütünlüğü deneyimleyerek yoğun ama bir o kadar da keyifli 3 gün geçirip Hocamız Banu Çadırcı’dan Sertifikalarımızı aldık..

Teşekkürler Banu Hocam emeğiniz, sevginiz, dostluğunuz ve her şey için..

Namaste

İlkin Koçak

ytya1607-07

Yoga Terapi inzivası da tüm kış süren eğitimi gibi şahane geçti. Öğretme tutkusu, sabrı, nezaketi ve yüzünden hiç eksilmeyen o güzel gülüşü için sevgili Banu Hocamıza sonsuz teşekkürler

Lale Erol Ulutaş

“Hepimiz biriz ama her birimiz farklıyız. Hiçbir beden mükemmel değil ama tüm bedenler kusursuz. Tek yapabileceğimiz, önce kendi bedenimizi sonra diğer bedenleri hayranlıkla, anlayışla ve saygıyla gözlemlemek ve onlara kulak vermek. Banu Hocamızın kendi bedeninden yola çıkarak tüm nezaketi ve sevecenliği ile yarattığı harika öğrenme atmosferi, bizlere çok şey kattı. Ve tabii ki bu harika atmosfere tüm öğrenme azmi ve samimiyeti ile katılan tatlı sınıf arkadaşlarım. Hepinize yürekten teşekkür ederim.”

Özge Duruk

ytya1607-08

Hepi topu 3 gün. 2014’te almaya başladığım eğitim bu inziva ile noktalandı. Geçen sene gidemediğim inzivaya bu sene katılabildim. Bu 3 güne neler sığmadı ki, yoga, yürüyüş, sohbet, meditasyon, sevgi, dinginlik, sessizlik ve huzur. Banu hocam sayesinde tanıştığım 20 Eşsiz , rengarenk ve güzel ruh hepinize teşekkürler, namaste

Selay Kurdoğlu

ytya1607-09