Yoga Terapi Grup Seansları 2018-10-19T08:36:51+00:00

Yoga Terapi Grup Seansları

Yoga Terapi Bel, Sakrum ve Kalçalar – Üst Sırt, Boyun ve Omuzlar

Alt ve üst omurgaya esneklik getirmek ve güçlendirmek için Viniyoga akışlarının adaptasyonu. Nefesle yapılan yumuşak akışlar, tekrarlar ve bazen pozda birkaç nefes kalarak kasılı kasların gevşemesi ve zayıf kasların güçlenmesiyle bu bölgelere olan sirkülasyonun artması. Bu sayede beden hareket ve esnekliğini geri kazanır, duruş iyileşir, iskelet sistemi yeniden hizalanır ve sinir-kas sistemi mevcut hareket kalıplarının farkına vararak daha fonksiyonel hareket kalıplarını öğrenir. Yani yaşam kalitesi iyileşir. Bel ve boyun fıtıkları, siyatik, kifoz, bel-boyun düzleşmesi, aşırı lordoz, skolyoz, omuzlardaki hareket kısıtlamaları, el bileklerindeki hassasiyet bu dersin konuları arasında

Yoga Terapi Şifalı Nefes – Pranayama

Viniyoga akışlarının içinde yapılan nefes adaptasyonu. Nefes adaptasyonu asana içinde nefesin dört bölümünü (nefes almak, nefes aldıktan sonra tutmak, nefes vermek ve nefes verdikten sonra tutmak) değiştirerek yapılır.

Nefesi değiştirerek enerji seviyesini etkileriz. Yorgun hissediyorsak canlanır, gergin ve stresli hissediyorsak gevşeyip rahatlarız. Dersin sonunda yapılan Pranayama çalışması bu enerjetik etkiyi destekler. Bu sayede asanaların hem yapısal hem enerjetik faydasını alırız.

Asana içinde nefes adaptasyonu sayesinde asanaların kas-iskelet sistemine olan yapısal etkisi artar ayrıca bağışıklık sistemi güçlenir, duygusal dalgalanmalar rahatlar ve sinir sistemi dengeye girer.