Fizyolojik Rahatsızlıklar için İleri Seviye Yoga Terapi Hocalık Eğitimi 2017-06-08T11:21:17+00:00

Banu Çadırcı ile Fizyolojik Rahatsızlıklar için İleri Seviye Yoga Terapi Hocalık Eğitimi / 100 Saat

Tarihler: 14-15-16 Temmuz, 11-12-13 Ağustos
Saatler: Cuma 10.30-16.30 ve Cumartesi-Pazar 09.30-16.30
Yer: Cihangir Yoga, Cihangir
Fiyat: 2500TL

İnziva: 27 Eylül – 1 Ekim, Yediburunlar Lighthouse

İnziva için konaklama ve ulaşım masrafları öğrenciye aittir.

 

 

Doğu prensipleriyle batı tıbbını birleştirerek veren Türkiye’deki en kapsamlı Yoga Terapi Hocalık Eğitimi

 

Banu Çadırcı ile Fizyolojik Rahatsızlıklar için İleri Seviye Yoga Terapi Hocalık Eğitimi – 100 Saat
Cihangir Yoga İleri Seviye Hocalık Eğitimi

Türkiye’nin en kapsamlı yoga Terapi eğitimi başlıyor. Fizyolojik rahatsızlıklar için Yoga Terapi stratejilerini Türkiye’de IAYT onaylı (Uluslararası Yoga Terapistleri Derneği) sertifikaya sahip tek Yoga Terapist olan Banu Çadırcı’dan bu kapsamlı eğitimle öğrenin. Bu eğitim Tansiyon, Diyabet, Uykusuzluk, MS, Parkinson gibi pek Fizyolojik hastalığın etkilerini hafifletmeye yönelik Yoga Terapi teori ve uygulamalarını kapsayacaktır. Eğitimin sonunda Fizyolojik rahatsızlığa uygun asana, nefes, meditasyon, asana içinde mantra adaptasyonunu uygulama becerisini elde etmiş olacaksınız.

 

Neden bu eğitim?

“Patanjali yoga geleneği ve Ayurveda sağlık sisteminden gelen Yoga Terapi, kişinin her seviyede sağlıkla ilgili sıkıntılarıyla baş etmesi, semptomların azaltılması, dengeye gelmesi, yaşam gücünün artması için yoga tekniklerinin ve uygulamalarının adapte edilmesi ve uygulanmasıdır.”
Amerikan Viniyoga Enstitüsü – Gary Kraftsow

19 yaşında Krishnamacharya ile çalışmaya başlamış olan Yoga Terapi alanında dünyadaki en bilgili ve yetkin yoga hocası ve aynı zamanda Banu Çadırcı’nın uzun süredir birlikte çalıştığı Gary Kraftsow, Yoga Terapi’yi bu şekilde tanımlar.

Fizyolojik rahatsızlıklar için Yoga Terapi stratejilerini Türkiye’de IAYT onaylı (Uluslararası Yoga Terapistleri Derneği) sertifikaya sahip tek Yoga Terapist olan Banu Çadırcı’dan bu kapsamlı eğitimle öğrenin.

 

Eğitimin hedefi

Fizyolojiyi etkileyen rahatsızlıkları Pancamaya, Panca Vayu ve Ayurveda gibi Vedik modeller bakış açısından görebilen,

Fizyolojik rahatsızlığa uygun asana, nefes, meditasyon, asana içinde mantra adaptasyonunu doğru şekilde uygulayabilen,

Gözlem ve vaka çalışmalarında etkinleşerek daha doğru Yoga Terapi stratejisi belirleyen emniyetli ders veren hocalar yetiştirmektir.

 

Eğitimin diğer hedefi de fizyolojik rahatsızlıklarda yararlanılan Yoga Terapi stratejilerini iyice kavrayıp karşılaşabileceğiniz diğer rahatsızlıklara uygun strateji belirlemenize yardımcı olmaktır.

 

Neden bu eğitim?

Uygulamanızı ve verdiğiniz dersleri Krishnamacharya, Desikachar ve Gary Kraftsow gibi güçlü bir gelenekten gelen sağlam temellere oturtmak.

Vaka çalışmalarıyla gözlem, soru sorma ve dinleme yeteneğini geliştirerek yapacağınız çalışmalarda daha etkin ve deneyimli olmak.

Yoga Terapiyle ilgili sutraları Krishnamacharya ve Desikachar’ın anlattığı şekilde Gary Kraftsow’un yorumundan öğrenerek derslerinize nasıl katacağınızı araştırmaya başlamak.

 

Eğitimin içeriği nedir?

Pancamaya, Panca Vayu ve Ayurveda modelleri

Stres ve etkileri

İnsomnia, Uyku sorunları ve Yorgunluk

Merkezi Sinir Sistemiyle ilgili rahatsızlıklar – Parkinson ve MS

Sindirim Sistemiyle ilgili rahatsızlıklar – Hemoroit, Kabızlık, İBS (Hassas Bağırsak Sendromu), İnflamatuar Bağırsak Hastalığı ve Reflü

Solunum Sistemiyle ilgili rahatsızlıklar – Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH), Astım ve Amfizem

Dolaşım sistemiyle ilgili rahatsızlıklar – Düşük/Yüksek Tansiyon, Yüksek Kolesterol, Felç, Kalp Krizi ve operasyon sonrası dönem, Ritim bozuklukları

Bağışıklık Sistemiyle ilgili rahatsızlıklar – Alerji, Romatoid Artrit, Kronik Yorgunluk Sendromu

Endokrin Sistemiyle ilgili rahatsızlıklar – Tip 1 ve Tip 2 Diyabet, Hiper/Hipo Tiroit

 

Her bir bölümün başında fizyolojik rahatsızlıkla ilgili Yoga Hocasının bilmesi gereken kadar fizyolojik bilgi vereceğim. Daha sonra Yoga Terapi Stratejilerinden bahsedeceğim. Her bir bölümün sonunda yapılacak uygulama teorik bilgilerin tam olarak yerleşmesini sağlayacak.

 

Vaka çalışmaları – Yukarıda belirtilen fizyolojik rahatsızlıklara yönelik hem katılanlarla hem de mümkün olduğunca dışarıdan davet edilecek kişilerle vaka çalışmaları yapılacaktır.

 

Eğitim kimlere uygun? Katılmak için ön koşullar

Bu eğitime katılmak için Banu Çadırcı ile Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Hocalık Eğitimi’ni veya Şifalı Nefes Pranayama Hocalık Eğitimi’ni tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Derslere katılım ve gözlem minimum 10 derse katılmanız gerekir. Gözlem yapacağınız ders saatlerini kendiniz belirleyeceksiniz. 5 derslik gözlem hakkınızı son buluşmadan sonra inzivaya kadar kullanabilirsiniz. Cihangir Yoga’da derslere katılmak için indirimli üyelik hakkına sahip olacaksınız.

Ders verme – Öğrenciler eğitimde verilen temaya uygun akış hazırlayıp ders verecektir.

Neden Cihangir Yoga?

Cihangir Yoga dünya çapında tanınmış hocalara, yoga tarzlarına ve Osho terapistlerine ev sahipliği yapan, Türkiye’nin en büyük yoga eğitim ve kişisel dönüşüm merkezidir. Cihangir Yoga’daki büyük mekânlar, samimi ortam ve açık görüş, en kaliteli yoga hocalarıyla çalışma fırsatı, farklı seçeneklerin olması Cihangir Yoga’yı tercih edilen bir mekân haline getirmiştir.

 

Banu Çadırcı E-RYT 500, C – IAYT

Yoga Terapist

2006 yılından beri sadece yoga hocalığı yapıyor

IAYT-Uluslararası Yoga Terapist Derneği’nden onaylı sertifikaya sahip Türkiye’deki tek Yoga Terapist.

Gary Kraftsow ile 500 saatlik Viniyoga™ Yoga Terapist eğitimini 2015 yılında tamamladı.

2013 yılında Gary Kraftsow ile 500 saatlik Viniyoga™ Hocalık Eğitimini tamamladı.

2012 yılında Leslie Kaminoff ile 72 saatlik online Yoga Anatomisi Eğitimini tamamladı
www.banucadirci.com

Detaylı bilgi ve kayıt için info@cihangiryoga.com adresine yazabilirsiniz.

Cihangir Yoga İstinye 530 8262155 / 212 2771190, Fındıklı 539 5728437 / 212 2431993