Banu Çadırcı ile Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Kayseri Karuna Yoga’da 2018-09-04T11:08:45+00:00

Banu Çadırcı ile Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Uzmanlaşma Programı 50 saat
Karuna Yoga, Kayseri

Tarih ve saatler
22-23 Aralık 2018, Cumartesi – Pazar 09.00 – 18.00
9-10 Şubat 2019, Cumartesi – Pazar 09.00 – 18.00
2-3 Mart 2019, Cumartesi – Pazar 09.00 – 18.00

Ücret
2250TL
Erken Ödeme ile 1950TL (1 Aralık’a kadar)

Karuna Yoga Merkezinden 200 saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimi alanlar için RYT 300 Saat içerisine sayılacaktır.

Uzmanlaşma Programı 10 kişinin katılımıyla açılır. Program açılmazsa yaptığınız ödemenin tamamı iade edilir

Neden bu uzmanlaşma programı?
Zihin, beden ve nefes iç içe geçmiş ve bir bütün. Bunların herhangi birindeki tıkanıklık (klesa) diğerini etkiler. Klesa azalır veya ortadan kalkarsa sistem yeniden dengeye gelir. Bedende açılan alanla birlikte sukha (rahat alan) artar ve Prana (yaşam enerjisi) daha rahat akar. İşte Yoga Terapi buna odaklanır. Yoga Terapi batı tıbbını öne çıkarıp destekler.

“Yoga Terapi Patanjali yoga geleneği ve Ayurveda sistemine dayanır. Kişinin her seviyede bu tıkanıkları azaltarak dengeye gelmesi, yaşam gücünün artması için yoga teknik ve uygulamalarının adaptasyonu ve uygulanmasıdır.” Amerikan Viniyoga™ Enstitüsü – Gary Kraftsow

Krishnamacharya ile 19 yaşında çalışmaya başlamış dünyadaki en yetkin yoga terapistlerinden biri olan sevgili hocam Gary Kraftsow yoga terapide kullanılan araçları alet çantasındaki araçlara benzetir. Bu araçlar asana, nefes veya asana adaptasyonu olabilir.

Bütün bu kavramlar ve yoga anlayışı Krishnamacharya ve Desikachar’a dayanır. Herkese uygun olan bu yoga tarzını 50 saatlik kapsamlı uzmanlaşma programıyla ilk ağızdan dinleyin.

Uzmanlaşma programının ana hedefi
Bu programın ana hedefi yogaya bakış açınızı değiştirerek uygulamanızı derinleştirip güvenli yoga pratiği uygulayan ve uygulatan donanımlı uzmanlar yetiştirmek.

Uzmanlaşma Programının içeriği nedir?
Yoga Anatomisi
Alt beden için yoga terapi ve uygulamaları bel, siyatik, dizler, ayaklar
Üst beden için yoga terapi ve uygulamaları üst sırt, boyun, omuzlar ve skolyoz

Her ana başlık için yoga uzmanının bilmesi gereken kadar anatomi bilgisi aktarıp o bölgede karşılaşılan kas-iskelet sistemi durumuna ve mekanik problemlere bakacağız. Her teori bölümünün sonunda pratik uygulama olacak.

Adaptasyon Kavramı ve Serileme Prensipleri
Adaptasyon Viniyoga™ uygulamasının odak noktası. Bu sayede alt ve üst omurgaya ulaşıp pozdan fayda almaya başlıyoruz. Serileme prensiplerinden bahsedeceğim. Temalı yoga pratiği ve hedef poza yönelik serileme prensibine dayalı uygulamalar olacak.

Yoga Pratiği Prensipleri ve Bildiklerini Aktarabilme asana bilgisi, adaptasyon kavramı, ellerle yönlendirme ve dokunma, yoga pratiğinin temel öğeleri, asana anlatma aşamaları ve yoga pratiğinin temelleri. Uzmanlaşma Programına katılan herkes verilen temaya uygun pratik yaptıracak.

Vijnana Darsana (Gözlem Sanatı)
Hem kendi bedeninizi hem de eşli çalışmalarda farklı bedenleri gözlemleme şansınız olacak. Bu sayede hem kendi uygulamanızı daha ileriye taşıyacaksınız hem de yoga pratiklerinizde kullandığınız dili gözden geçireceksiniz.

Vaka Çalışmaları
İşlenen konuya uygun olarak katılanlarla veya dışarıdan gelen kişilerle vaka çalışmaları yapılacaktır. Bu çalışmalar hem gözlem hem de soru sorarak anlama ve o kişiye uygun çözüm üretme yeteneklerini geliştirecek

Bu uzmanlaşma programı kimlere açık?
200 saatlik Temel Yoga Uzmanlığı olup Yoga Terapi alanında ilerlemek isteyenlere açık.

Sertifika
Uzmanlaşma Programı sonunda Türkiye’deki ilk IAYT – Uluslararası Yoga Terapistleri Derneği’nin Onayladığı Yoga Terapist Sertifikasına sahip Banu Çadırcı’dan 50 saatlik Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Uzmanlaşma Programı sertifikası alacaksınız.

Sertifika almaya hak kazanmak için programın tümüne katılmanız ve tüm buluşmalara gelerek ödev ve okumaları tamamlamış olmanız gerekir.

Banu Çadırcı E-RYT 500, C-IAYT, YACEP®
www.banucadirci.com

2006 yılından beri tüm zamanlı yoga uzmanlığı yapıyor. 2010 yılından beri Gary Kraftsow ile çalışıyor. Banu halen Yoga Terapi konusunda çalışan ve uzmanlaşma programı düzenleyen pek çok uzmana ilham kaynağı oldu.

Gary Kraftsow ile 500 saatlik Viniyoga™ Yoga Terapist Programını 2015 yılında, 500 saatlik Viniyoga™ Uzmanlaşma Programını 2013 yılında ve yine Krishnamacharya ekolünden gelen Leslie Kaminoff ile Yoga Anatomisi Programını (http://yogaanatomy.net/course/) 2012 yılında tamamladı.

İçerik için Banu’ya banucadirci@gmail.com atın